Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest grzejnik konwektorowy

Autor Trzesacz

Nawet jeśli ktoś posiada w domu centralne ogrzewanie, to i tak niejednokrotnie potrzebne okaże się zakupienie jakiegoś grzejnika. Na rynku ich wybór jest naprawdę duży, a w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się grzejniki konwektorowe. Ich zasada działania jest bardzo prosta, opiera się na bowiem na zjawisku konwekcji. Powietrze zostaje ogrzewane przez grzałkę elektryczną, niektóre modele posiadają też dodatkowo wentylator, który skutecznie rozprowadzi ciepło po pomieszczeniu. Wyglądem takie grzejniki przypominają klasyczne kaloryfery, jednak projektanci starają się, aby ich wygląd był jak najładniejszy. Ze względu na stosunkowo wysokie koszty użytkowania w niewielu domach takie urządzenia stanowią główne główne źródło ogrzewania.

Typowy grzejnik konwektorowy f125 500W posiada wiele zalet, i świetnie sprawdza się w domowych zastosowaniach. Przede wszystkim jego obsługa jest bardzo prosta, bo nie trzeba go podłączać do jakiejkolwiek instalacji poza zasilaniem elektrycznym. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom da się go przenosić w dowolne miejsce, dokładnie tam gdzie będzie potrzebny. Jednocześnie szybko nagrzeje wnętrze, dotyczy to przede wszystkim urządzeń wyposażonych w wentylator. Dla nagrzewania duże znaczenie ma jednak moc, a tę powinno się dobrać do wielkości pomieszczenia. Przyjmuje się, że powinna ona wynosić co najmniej 85W na metr kwadratowy, a przy gorszej izolacji ścian nawet więcej. Ale jeżeli taki grzejnik ma służyć jedynie do dogrzania pokoju czy łazienki, to nie musi być tak mocny.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

Dodaj swój komentarz