Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Import samochodów zza granicy 2022

Autor Trzesacz

Jak wygląda sytuacja na polskim rynku samochodów osobowych? Czy Polacy sprowadzają samochody zza granicy? Czy jest to dalej opłacalne przy aktualnej sytuacji rynkowej? Skąd najczęściej sprowadzamy samochody i co należy zrobić, aby zarejestrować takie auto w Polsce?

 

Jakie samochody kupujemy?

 

W ostatnich latach ciągle wzrasta ilość samochodów posiadanych przez Polaków, zdecydowana większość rodzin posiada co najmniej jedno auto, bardzo wiele ma dwa. Coraz więcej jeździmy w dalekie trasy samochodami, rezygnując z pociągów czy autobusów.

Najczęściej decydujemy się na sprowadzanie marek takich jak Volkswagen, Opel, BMW, Audi czy Ford. Zwykle sprowadzamy je z krajów takich jak: Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Stany Zjednoczone.

Po ciężkim roku 2020 rok 2021 przyniósł znacząco większą sprzedaż samochodów używanych z zagranicy. Ilość sprowadzonych samochodów wzrosła o niemal 11 %. W 2021 roku w Polsce zarejestrowano w sumie niemal milion sprowadzonych samochodów – dokładnie 939 906 sztuk takich aut.

 

Tłumaczenie dokumentów samochodowych

 

Kiedy już zdecydujemy się na nasz wymarzony samochód będziemy musieli pomyśleć o rejestracji pojazdu w Polsce. Do tego celu będziemy często potrzebowali kompletu przetłumaczonych na język polski dokumentów takich jak dowód rejestracyjny lub karta pojazdu, umowa kupna-sprzedaży lub dowód zakupu. Musi to zostać zrobione przez tłumacza przysięgłego. Zawsze warto w takiej sytuacji zgłosić się do biura tłumaczeń i zapytać o tłumaczenie dokumentów samochodowych. Specjaliści, mający doświadczenie przetłumaczą wtedy nasze dokumenty szybko i sprawnie, nie opóźniając procesu rejestracji naszego samochodu. Przed rejestracją samochodu warto dopytać w urzędzie jakie dokumenty powinny być przetłumaczone w naszym przypadku, ponieważ wszystko zależy od kraju pochodzenia danego auta oraz wymagań konkretnego urzędu.

 

Podsumowanie – dokumenty samochodowe

 

Podsumowując, od roku 2021 import samochodów do Polski znów wzrasta i dużo osób decyduje się sprowadzić na własny użytek auto zza granicy. Warto dowiedzieć się wszystkiego o tym procesie i przygotować się na rejestrację samochodu w Polsce. W internecie możemy też sprawdzić koszt formalności, które towarzyszą temu procesowi, i dodać je do kwoty, którą musimy zapłacić za sprowadzony samochód.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

Dodaj swój komentarz