Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dofinansowanie do wymiany okien – czy każdy może je otrzymać?

Autor Trzesacz

Wymiana okien w domu jednorodzinnym to dość spory wydatek, który czasem przewyższa możliwości finansowe wielu osób. Oczywiście w niektórych przypadkach jest konieczna, dlatego nie da się jej zbyt długo odkładać na później. W takim przypadku zamiast zaciągać kredyt, warto postarać się o dofinansowanie, które pokryje część wydatków związanych z tym przedsięwzięciem.

Jest to naprawdę świetne i bardzo wartościowe rozwiązanie, na którym właściciele domów jednorodzinnych mogą wiele skorzystać. Dzięki wymianie starych okien w domu, można ograniczyć stratę ciepła, a co za tym idzie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Aby dostać dofinansowanie, należy przede wszystkim wypełnić i złożyć wniosek przez Internet lub w urzędzie. Decyzja o jego przyznaniu jest podawana zazwyczaj do miesiąca.

Dofinansowanie do wymiany okien jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, których dochód na jedną osobę nie przekracza dziewięćset złotych. Jego wysokość to około kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wymieniają stare okna na nowe trzeba zadbać przede wszystkim o to, aby posiadały odpowiednie parametry. Oczywiście muszą też spełniać wymogi, które są określone w dofinansowaniu.

Jak uzyskać dofinansowanie do wymiany okien?

Aby dostać dofinansowanie do wymiany starych okien na nowe, trzeba przede wszystkim złożyć wniosek, który należy pobrać i wypełnić. Jak już wcześniej wspomniano, można go złożyć przez Internet lub w urzędzie gminy. Warunkiem koniecznym do jego uzyskania jest spełnienie pewnych wymogów. Otóż okna fasadowe muszą posiadać współczynnik przenikania ciepła nie większy, niż 0,9 W/m2K.

Dofinansowanie do wymiany okien uwzględnia wszystkie okna znajdujące się w budynku, czyli również te dachowe. Oczywiście nie jest ono wypłacane od razu od złożenia wniosku, tylko po jego pozytywnym rozpatrzeniu. Niekiedy wnioskodawcy są wzywani do uzupełnienia brakujących informacji, dlatego czas oczekiwania jest niestety jeszcze dłuższy. Dofinansowanie do wymiany okien nie jest wypłacane każdemu. Należy się ono tylko niektórych osobom, które spełniają wyżej wspomniane warunki.

Ile wynosi dofinansowanie?

W niektórych przypadkach dofinansowanie do wymiany okien, może wynosić nawet około sześćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych. Jest to naprawdę spora kwota, która pokryje wydatki związane z zakupem nowych okien. Oczywiście warto tutaj podkreślić także to, że dofinansowanie jest bezzwrotne, dlatego nie trzeba się przejmować, że będzie trzeba je zwrócić.

Każdy, kto posiada niewielki dochód i chce wymienić swoje stare okna na nowe, powinien starać się o dofinansowanie. W większości przypadku jest rozpatrywane pozytywnie, dlatego można liczyć na jego przyznanie. Stare okna w domu doprowadzają przede wszystkim do utraty ciepła, czyli generują większe koszty za ogrzewanie. Z tego względu trzeba je, jak najszybciej wymienić, aby nie płacić wysokich rachunków. Dofinansowanie potrafi w tym naprawdę bardzo pomóc tak, więc warto się o nie postarać.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem sobir.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

Dodaj swój komentarz