Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

US Open: Czy Novak Djokovic zagra w turnieju?

Autor Trzesacz

Trzeba przyznać, że bieżący sezon ATP Tour nie rozpieszcza Novaka Djokovica. Serb dalej znajduje się w doskonałej formie i jest gotowy szlifować rekordy w liczbie zdobytych szlemów, tyle że przeszkadzają mu w tym ograniczenia covidowe, które wciąż obowiązują w świecie profesjonalnego tenisa. Wiele wskazuje na to, że Djokovic może opuścić drugi w tym roku turniej wielkoszlemowy.

Wielka afera na Australian Open

To był temat numer 1, którym żyli fani sportu na całym świecie. Ze względu na przepisy obowiązujące w Australii, Novak Djokovic nie mógł wystąpić w turnieju, choć osobne stanowiska w tej sprawie mieli organizatorzy oraz władze kraju. Djokovic nie tylko nie dostał pozwolenia na grę, ale również został ukarany dyskwalifikacją w Australian Open 2023 za złamanie obowiązujących przepisów. Może się zatem okazać, że Djokovic będzie miał poważny problem z grą na kortach twardych.

Wielki wygrany Wimbledonu, wielki przegrany w rankingu

Zła passa Djokovica wykracza poza obostrzenia covidowe. Serb miał okazję zagrać w londyńskim Wimbledonie, a co więcej, obronił tytuł mistrzowski i zdobył swój siódmy tytuł na tych kortach, a w sumie 21. tytuł wielkoszlemowy w karierze. Wimbledon zdecydował się jednak zdyskwalifikować reprezentantów Rosji i Białorusi, a federacja ATP, nie zgadzając się z tą decyzją, odebrała Wimbledonowi prawo do przyznawania punktów rankingowych. Mimo wygranej, Djokovic nie tylko nie obronił punktów, ale stracił 2000 punktów z roku poprzedniego, co oznacza duży spadek w rankingu ATP.

Czy Djokovic opuści US Open 2022?

W czarnym scenariuszu, Serb musi być przygotowany na to, że nie wystąpi w dwóch kolejnych turniejach wielkoszlemowych. Wciąż obowiązuje dyskwalifikacja nałożona na Djokovica w Australian Open. Jeśli chodzi o występ na kortach Nowego Jorku, w Stanach do gry dopuszczeni mają być wyłącznie zaszczepienie zawodnicy. O ile ten przepis nie ulegnie zmianie, Djokovic opuści drugi w tym roku turniej wielkoszlemowy, a ponadto, najbardziej prestiżowe turnieje na kortach twardych w USA.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

Dodaj swój komentarz