Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto wybaczyć zdradę?

Autor Trzesacz

Zadając sobie to pytanie jesteśmy z pewnością już po etapie gniewu i zaskoczenia, który pojawia się na samym początku. Jeżeli podczas całego procesu żałoby po związku często towarzyszy uczucie braku i powracają wspomnienia, które mimo skrzywdzenia wywołują pozytywne uczucia, automatycznie może pojawić się chęć powrotu.

Jak wybaczyć zdradę?

Jeśli zdradzająca osoba wykazuje silna chęć naprawienia zepsutych relacji, a zdradzona bierze pod uwagę prace nad powrotem, wtedy powstaje pytanie w jaki sposób to zrobić, aby odbyło się to z poszanowaniem emocji i ran, jakie pozostawiła ta trudna sytuacja w osobie zdradzanej. Pomoc psychologa jest tutaj konieczna oraz współpraca obojga zainteresowanych w tym zakresie. Chęć naprawy relacji to punkt zaczepienia, który dobry specjalista potrafi rozwinąć i z niego czerpać na terapii dla par. Najczęściej terapia nie jest zbiorem prostych wskazówek jak odzyskać byłą dziewczynę czy chłopaka, ale czymś zupełnie bardziej złożonym. W grę wchodzi przede wszystkim przepracowanie wszelkich problemów, jakie niewątpliwie narastały od dłuższego czasu. To między innymi pozwala spojrzeć szerzej na związek i budować relacje w nowej jakości.

Jak długo trwać może odzyskiwanie zaufania?

Jest to niemożliwe do jednoznacznego określenia, gdyż zdrada może w różny sposób wpływać na osoby. Niebywałym sukcesem byłoby odzyskanie pełnego zaufania i odbudowanie relacji na takim poziomie, na jakim była przed zdradą. Jest to niewątpliwie bardzo trudne acz nie niewykonalne. Pełne zaangażowanie i chęć zmian z obu stron są tutaj kluczowym czynnikiem, jaki z pewnością wpływa na powodzenie tego procesu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

Dodaj swój komentarz