Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co prowadzi do zaburzenia borderline?

Autor Trzesacz

Czym jest zaburzenie borderline? Co prowadzi do jego występowania? To pytania, na które znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście. Brzmi ciekawie? Zachęcamy do krótkiej lektury!

Borderline – co to za zaburzenie?

Borderline to jedno z najcięższych zaburzeń osobowości, które charakteryzują się uporczywymi wzorcami niestabilności w relacjach z innymi, niezdolnością do kontrolowania lub regulowania własnego zachowania.

Osoby, które cierpią na zaburzenie osobowości typu borderline zazwyczaj są też bardzo impulsywne i mają problemy z obrazem siebie. Borderline może objawiać się również uczuciem porzucenia, chronicznym uczuciem pustki, czy intensywnym gniewem lub trudnościami w jego kontrolowaniu. Dodatkowo może pojawiać się agresywne gesty lub groźby, a czasami zachowania samookaleczące.

Zaburzenia osobowości borderline – co je powoduje?

Najczęściej specjaliści do spraw zdrowia psychicznego wskazują, że za zaburzeniami osobowości typu borderline stoi kombinacja dziedzicznych lub wewnętrznych czynników biologicznych, a także zewnętrznych czynników środowiskowych.

Za zaburzenia osobowości borderline mogą odpowiadać nieprawidłowo działające neuroprzekaźniki, a to właśnie one wpływają na regulację nastroju i agresji. Dodatkowo mówi się, że jeśli rodzic danej osoby cierpiał na BPD, to istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia tej samej choroby.

W przypadku czynników środowiskowych to za rozwój borderline może odpowiadać trauma doświadczona w dzieciństwie, czy nawet w późniejszym życiu. Przemoc domowa, napaść na tle seksualnym, fizyczne znęcanie to tylko kilka przykładów, które mogą prowadzić do rozwoju borderline.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

1 komentarze

Natalia 02/11/2022 - 11:23

Sprawdź ofertę od airmax światłowód opinie na szybki internet dla firm, administracji publicznej. Oferujemy od wielu lat szybki i stabilny internet. Abyś mógł szybko i komfortowo korzystać z internetu w pracy czy domu.

Dodaj swój komentarz