Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Trzy proste w uprawie rośliny na czystsze powietrze w domu

Autor Trzesacz

Profesjonalne oczyszczacze powietrza wiążą się z dużym wydatkiem, dlatego też wiele osób szuka tańszego sposobu na poprawienie jakości powietrza w swoim domu. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się kwiaty doniczkowe proste w uprawie. To naturalny sposób na większe natlenienie oraz usuwanie niektórych substancji szkodliwych. Które rośliny sprawdzą się najlepiej?

Sansewieria gwinejska

To roślina o grubych, ciemnozielonych liściach z nieco jaśniejszą otoczką. Bardzo często można je spotkać w galeriach handlowych, a wszystko za sprawą bardzo niskich wymagań. Chociaż sansewieria najlepiej czuje się w miejscach nasłonecznionych, to bardzo dobrze toleruje półcień i miejsca, gdzie naturalnego światła jest mniej. Sansewieria zalicza się do sukulentów, dzięki czemu, potrafi przez wiele tygodni magazynować wodę. Należy uważać, aby jej nie przelać. Zaleca się podlewanie poprzez podstawkę lub zastosowanie drenażu z keramzytu na dnie doniczki.

Bluszcz pospolity

To jeden z liderów jeśli chodzi o naturalne oczyszczacze powietrza do domu. Bluszcz pospolity skutecznie usuwa: benzen, ksyleny, trichloroetylen, formaldehyd oraz toluen. Można go ustawić w miejscach lekko zacienionych, jako iż nie lubi stanowisk mocno nasłonecznionych. Idealny na okno północne. Wymaga zwykłej ziemi doniczkowej z dodatkiem piasku lub żwiru dla lepszego drenażu. Wystarczy podlewać nie częściej niż dwa razy w tygodniu, niewielką ilością wody.

Zielistka Sternberga

Zielistka posiada długie zielone liście z białymi pasemkami. Skutecznie usuwa z powietrza ksyleny oraz formaldehyd. To jedna z najprostszych w uprawie roślin doniczkowych. W zupełności wystarczy zwykła ziemia doniczkowa i podlewanie w momencie, gdy górna część podłoża jest przesuszona. Może wytrzymać bez podlewania nawet ponad miesiąc, ale zdecydowanie gorzej znosi przelanie ze względu na wrażliwy układ korzeniowy. Lubi miejsca o średnim nasłonecznieniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

Dodaj swój komentarz