Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym są słupy oświetleniowe i jakie mają zadania

Autor Trzesacz

Wychodząc z domu po zmroku w dużej części miejsc pomimo braku słońca będzie dość jasno. Jest to zasługą ulicznego oświetlenia, jakie instalowane jest wszędzie tam, gdzie potrzeba. Te lampy uliczne, jakie oświetlają ulice i chodniki muszą być jednak do czegoś przyczepione, i do takich zadań są stosowane różnego rodzaju słupy oświetleniowe uliczne. Są one dostępne w dużej ilości modeli, dzięki czemu dobrać będzie można odpowiedni do miejsca montowania i wymagań inwestora. Lecz również i obowiązujących przepisów, gdyż montując takie słupy w przestrzeni publicznej należy takich przestrzegać. Pewne modele słupów poza samymi lampami pozwalają też na montaż różnych dodatkowych elementów, na przykład takich jak panele słoneczne, tablice i znaki albo generatory wiatrowe. Wykonuje się je z różnych rodzajów materiałów. Najbardziej popularna jest normalna stal, odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych.

Słupy stalowe są mocne i wytrzymałe, a jednocześnie tworzyć z nich można konstrukcje o rozmaitych przekrojach i kształtach. Mogą mieć na przykład przekrój okrągły, kwadratowy lub sześciokątny, ale możliwości pod tym względem jest dużo większa ilość. Dużo zależeć będzie od miejsca, w którym się je montuje. Na przykład w parkach i alejkach na osiedlach chętnie są wybierane słupy w stylu retro, jakie świetnie się prezentują z odpowiednio dopasowanymi oprawami lamp. Z kolei przy ruchliwych ulicach liczy się przede wszystkim praktyczność, dlatego też inwestorzy preferują prostsze i tańsze opcje. Coraz częściej do produkcji słupów wykorzystuje się także aluminium, które charakteryzuje się dużo mniejszym ciężarem. U producentów można też spotkać modele zrobione z drewna, w niektórych rozwiązaniach sprawdzają się one naprawdę dobrze. Montaż słupów wykonany być powinien przez specjalistyczne firmy, posiadające niezbędne uprawnienia do tego. Będzie tu chodziło zarówno o to, żeby ich konstrukcja po postawieniu była stabilna, jak też o podłączenie zasilania elektrycznego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podobne publikacje warte przeczytania

Dodaj swój komentarz