Medycyna Mitochondrialna

Trzesacz.edu.pl

Substancje mitochondrialne: witaminy z grupy B
Medycyna Mitochondrialna

Substancje mitochondrialne: witaminy z grupy B

Medycyna mitochondrialna to stosunkowo nowy dział medycyny. Przedmiotem jej zainteresowania są mitochondria, a także substancje mitochondrialne, które korzystnie wpływają na ich stan. Obecnie medycyna mitochondrialna wskazuje szereg substancji mitochondrialnych, o których właściwy poziom w organizmie warto się zatroszczyć. Zalicza się do nich między innymi witaminy z grupy B (np. witamina B12 i witamina B3).

Inne substancje mitochondrialne

Witaminy z grupy B to niejedyne substancje mitochondrialne. Zalicza się do nich również witamina K2, selen, witamina D3, witamina C, glutation, l karnityna, kwas alfa liponowy, koenzym Q10. Dostępne są dzisiaj wysokiej jakości suplementy, z pomocą których można uniknąć niedoborów substancji mitochondrialnych. Przykłady? Witamina K2 MK7, chrom w tabletkach, a także mangan suplement.

Witaminy z grupy B

Jeśli mówimy o substancjach mitochondrialnych, nie powinniśmy pominąć witamin z grupy B. preparatem, który ich dostarcza, a jednocześnie charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością jest witamina B Complex. W preparacie znajduje się aż osiem witamin z grupy B, a także inozytol oraz cholina. Plusem tego preparatu jest to, że znajduje się w nim witamin B12 pod postacią metylokobalaminy.

To właśnie dlatego witamina B12 zawarte w tym preparacie doskonale się wchłania, przynosząc oczekiwane efekty. Medycyna mitochondrialna doskonale poznała już działanie substancji mitochondrialnych. Wie, jak wielką rolę pełnią i dlaczego należy zadbać o to, aby w organizmie nigdy ich nie brakowało.