Medycyna Mitochondrialna

Trzesacz.edu.pl

Medycyna mitochondrialna: witamina B Complex
Medycyna Mitochondrialna

Medycyna mitochondrialna: witamina B Complex

Medycyna mitochondrialna to nowy dział medycyny, którego rola jest coraz większa. Koncentruje się na mitochondriach, badając substancje, które pozytywnie wpływają na ich kondycję. Wiemy bowiem, że w dużej mierze to właśnie mitochondria warunkują nasze zdrowie i młodość. Substancje te określa się jako substancje mitochondrialne.

Zalicza się do nich między innymi witaminy z grupy B. Preparatem, który polecić można wszystkim chcącym suplementować witaminy z grupy B jest witamina B Complex.

Różne substancje mitochondrialne

Substancji mitochondrialnych wskazuje się obecnie całe mnóstwo. Jedną z nich jest witamina C, a także witamina D3. Inne – nieco mniej znane substancje mitochondrialne – to selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, glutation, koenzym Q10, chrom, mangan. Jeśli chodzi o witaminy z grupy B, to do substancji mitochondrialnych zaliczają się witamina B3, a także witamina B12.

Preparat z witaminami z grupy B

Witamina B Complex to wysokiej jakości preparat, który zawiera aż osiem witamin z grupy B, a także cholinę oraz inozytol. Witamina B12 zawarta w preparacie ma postać metylokobalaminy. Charakteryzuje się ona wysoką przyswajalnością. Bardzo szybko zaczyna spełniać swoje funkcje.

Suplemetując witaminy z grupy B, warto pamiętać, że nasz organizm nie jest w stanie ich magazynować. Oznacza to, że należy dostarczać je codziennie. Witamina B Complex to preparat, który można śmiało polecić. Jego niewątpliwym atutem jest bardzo wysoka jakość. Dostarcza witamin z grupy B w przyswajalnej postaci, dbając o to, aby organizmowi ich nie zabrakło.