Spotkania młodzieżowe

tabor009-2004Spotkania młodzieżowe - GÓRA TABOR
 

W Trzęsaczu i Rewalu w latach 2003 i 2004 odbywały się pierwsze Ogólnopolskie Spotkania Młodzieży pod nazwą "Góra Tabor" zorganizowane przez Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.
Kilkaset młodych ludzi z całej Polski przyjechało przeżyć niezwykłe spotkanie.
Nazwa spotkania w Trzesaczu i Rewalu wywodzi się od góry Tabor. Uczestnicy tego spotkania "wchodząc" na Górę tak jak apostołowie mogli odkrywać radość przebywania z Jezusem.
 
 
W Trzęsaczu odbywały się katechezy, warsztaty i tabor006-2004spotkania, w Rewalu - koncerty.
Młodzież uczestniczyła w warsztatach: teatralnych, muzycznych, plastycznych, tanecznych, o rodzinie, o uzależnieniach. Na spotkaniach warsztatowych, przekazywano konkretne umiejętności, dzielono się doświadczeniem spotkania z Chrystusem.
Zastanawiano się nad pytaniami: Jak prawdziwie żyć? Jak odkrywać to, co w życiu jest najważniejsze? Jak dostrzegać to, co wokół nas najpiękniejsze? W spotkaniu uczestniczyły liczne zespoły muzyczne. W warsztatach i wszelkich spotkaniach oraz koncertach brali udział zgłoszeni uczestnicy spotkania a także mieszkańcy, turyści i plażowicze..
W blasku płonących pochodni uczestnicy przechodzili "Drogą Światła" z Rewala do Kościoła w Trzęsaczu.  Więcej o spotkaniach na stronie http://www.goratabor.org/
tabor010-2004tabor008-2004tabor014-2004
***
tabor019-2004
tabor021-2004
 
 
Góra Tabor (588 m n.p.m.) położona jest w południowej Galilei, ok. 10 kilometrów od Nazaretu. Tradycja chrześcijańska związała ją z Przemienieniem Pańskim.