Ekstremalna Droga Krzyżowa

edk-baner http://www.edk.org.pl/

Ekstremalna Droga Krzyzowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.

 edk2

Droga krzyżowa w formie 40-kilometrowej, nocnej wędrówki to pomysł ks. Jacka WIOSNY Stryczka, prezesa Stowarzyszenia WIOSNA – organizatora m.in. Szlachetnej Paczki. Duszpasterz wyruszył w nią po raz pierwszy siedem lat temu. [...]
W EDK każdy idzie swoim tempem. Można iść samemu, można w grupie. Ważne, aby iść. Ważne, aby się nie poddać – ani w drodze, ani w życiu.

Trzęsacz przystąpił do EDK. Koordynator rejonu - ks. Stanisław Krzyżanowski.

13 marca 2015 r wyruszyła pierwsza ekstremalna droga Krzyżowa.

Rozpoczęcie 13.03.2015 r. godz 20.00 - Pobierowo

 edk-trzesacz2


Słowa uczestników poprzednich edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej [Ze strony EDK - http://www.edk.org.pl/]

    "Każdy ma w głowie swoje sprawy, intencje, problemy; każdy ma powód, dla którego idzie."

    "To wyzwanie, możliwość poczucia Drogi Krzyżowej w inny sposób niż zazwyczaj – fizycznie. Przez natłok pracy nie było czasu, żeby iść na normalną Drogę Krzyżową do kościoła, a ta jest w nocy, więc czas się znalazł."

    "Chęć sprawdzenia się, utożsamienia z Chrystusem. Bierzemy na drogę nie tylko krzyż brzozowy, bierzemy swoje drobne krzyże."

    "To ciekawe doświadczenie. Dla niektórych na pewno forma pokuty. Był czas przemyśleć pewne rzeczy, był czas na medytację, wyciszenie się."

    "Nie warto żyć normalnie, trzeba żyć ekstremalnie. Wysłuchanie rekolekcji wiekopostnych w kościele to nie są żadne ćwiczenia duchowe. Tu, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wiara styka się z decyzjami woli, emocjami. To jest prawdziwe ćwiczenie, człowiek rzeczywiście może być potem przemieniony."